Pretraga

Rukomet

Naisa u osmini finala „EHF” kupa

Jovan Živković 21.11.2021. Komentari

Ekipa Naise izašle su kao pobenik iz dvomeča sa luksemburškim Dudelanžom u trećem kolu „EHF” kupa. U prvom meču rezultat je bio 25:22 (13:11) u korist Nišlijki. Identičnim rezultatom 25:21 (11:11) savladale su istog protivnika, samo dan kasnije u meču u kome je Dudelanž bio formalni domaćin u hali „Čair”. Ime svog protivnika u osmini finala Naisa će saznati početkom nedelje kada će biti održan žreb.

Nesigurno je Naisa ušla u meč dozvolivši gostima tri brza gola i uspostavljanje ritma na početku utakmice. Ipak, egal je vraćen sa tri gola domaćih igračica, nakon čega usledila rezultatska klackalica u kojoj je i završeno prvo poluvreme sa blagim vođstvom domaćina. Rukometašice Naise su se odvojile na početku drugog poluvremena na 15:11, da bi gosti napravili seriju 4:0 i ponovo poravnali rezultat. Kod rezultata 20:20 dosuđen je penal za Naisu koji Jovana Veljković kruniše golom i nakon kojeg domaćin postiže još tri gola. Pripretio je Dudelanž da se vrati u utakmicu sa dva gola, ali je Naisa golom u poslednjim minutima meč mirno privela kraju. Osim Veljkovićeve koja je pogodila oba penala i meč završila sa osam pogodaka, u ekipi Naise istakle su se i Olivera Nikolić i Sanja Stamenković, obe sa pet golova u mreži Dudelanža. Najefikasnija na ovom meču bila je igračica gostiju, Džoi Virc, sa devet pogodaka.

Za razliku od prvog meča koji je počeo u vođstvu jedne ekipe, ovaj je odmah krenuo u ritmu gol za gol kojim je, uz manja odskakanja, završeno prvo poluvreme nerešenim rezultatom 11:11. Prelomni deo meča bio je upravo početak drugog poluvremena, u kome je Naisa stekla prednost koju do kraja meča nije ispustila. Razlika je u dva navrata iznosila šest golova, ali ju je Dudelanž sa dva pogotka na kraju meča uspeo spustiti na četiri. Najefikasnija u redovima Naise ovoga puta bila je Olivera Nikolić sa osam pogodaka, a jedan manje upisala je Sanja Stamenković. Dea Dautaj i Džoi Virc bile su najefikasnije kod gostiju sa pet, odnosno četiri pogotka. Sa ukupnim rezultatom 50:43 Naisa je obezbedila dalje učešće u najjačem evropskom takmičenju za klubove, koje je i osvojila, sada već davne 2007. godine.

Rukometašice Naise su dobile nedeljni odmor, nakon kojeg će se okrenuti domaćem prvenstvu u kome trenutno zauzimaju četvrtu poziciju i gde će dočekati ekipu Mladosti 5. decembra.