Pretraga

Rukomet

Ubedljiva pobeda Naise

Dragan Jevremović 11.2.2021. Komentari

U zaostaloj utakmici osmog kola Superlige rukometašice Naise su dočekale ekipu Mladog Radnika u hali „Miroslav Antić”, i tom prilikom zabeležile bitnu pobedu. Konačan rezultat je bio 40 : 20.

Nakon ispadanja iz EHF kupa, i poraza od Jagodine rukometašice Naise su se vratile na pobednički kolosek i upisale prvu pobedu u 2021. godini. Od samog početka niške rukometašice su izuzetno motivisano ušle u meč i preuzele inicijativu. Prvu veliku prednost stekle su u 21. minutu kada je rezultat bio 17 : 10. Do kraja prvog poluvremena obe ekipe su odigrale smireno pa je rezultat na poluvremenu bio 21 : 14. Naisa je u drugo poluvreme ušla još žustrije. Sjajnom igrom u odbrani i napadu već u 37. minutu stekle su ogromnu prednost, rezultat je bio 27: 16. Koliko je dominantna bila ekipa Naise govori činjenica da su gošće u drugom poluvremenu dale samo 6 , a primile 19 golova. Igračice sa klupe su serijom od 6 golova potvrdile pobedu Naise i postavile konačan rezultat 40 : 20.

Najefikasnija kod domaće ekipe bila je kapitenka Marija Filipović sa sedam golova, pratile su je Srna Sukur i Ivana Gakidova koje su postigle po pet golova, kod gostiju je ubedljivo najviše pokazala Mila Tešić koja je devet puta tresla mrežu Naise. U timu Naise se posebno istakla golmanka Katarina Ivanović koja je pored dva odbranjena sedmerca imala i nekoliko sjajnih intervencija, i potpuno zasluženo je proglašena za najbolju igračicu na meču.

Slavlje rukometašica Naise; Foto: Dragan Jevremović

Nakon ovog kola ekipa Naise ostaje na drugom mestu i ima samo jedan bod manje od lidera Jagodine, dok se ekipa Mladog Radnika nalazi na pretposlednjem mestu i sledi im grčevita borba za opstanak u elitnom rangu takmičenja. U sledećem kolu koje se igra već u subotu Naisa će ugostiti ekipu Železničara iz Inđije.