Pretraga

Fudbal

Radnički obezbedio četvrtfinale Kupa

Dragan Jevremović 9.11.2022. Komentari

Fudbaleri niškog Radničkog savladali su ekipu IMT-a iz Beograda u okviru osmine finala Kupa Srbije ukupnim rezultatom 3 : 0. Pobedu svojim golovima doneli su Nikola Štulić, Sava Petrov i Aleksandar Pejović.

Na samom startu meča gosti su krenuli napadački, ali su ipak na prvu šansu čekali do 17. minuta, kada je Blažić šutirao pored gol Radničkog. Uprkos terenskoj inicijativi IMT-a domaća ekipa je u 26. minutu stigla do vođstva. Štulić je iskoristio grešku odbrane gostiju, presekao je pas i jednim brzim potezom matirao golmana Kojića. Mogli su gosti doći do izjednačenja u 41. minutu, nakon gužve u šesnaestercu Radničkog, kada se lopte dokopao Kijevčanin, međutim šutirao je preko prečke.

U drugom poluvremenu Radnički je ušao smireno u meč i prvu šansu imao je u 55. minutu, kada je Stojanović šutirao, ali je pogodio stativu. Radnički je pogodio stativu i u 63. minutu, a tom prilikom Pejović nije imao sreće. Međutim dva minuta kasnije Štulić je sjajno prošao po desnoj strani, dobacio je loptu za Petrova, koji je rutinski poslao loptu iza leđa golmana za 2 : 0. Gosti su imali dobru priliku u 75. minutu nakon udarca Stevanovića, ali se golman Rosić istakao odličnom intervencijom. Konačan rezultat postavio je kapiten Pejović, odličnim udarcem sa nekih 20 metara razdaljine, kada je poslao loptu u gornji desni ugao IMT-a.

Naredni meč ekipa Radničkog igra u subotu, kada putuje u Bačku Topolu na megdan ekipi TSC-a i tom prilikom će moći da pobegne iz donjeg dela tabele Mocart Superlige Srbije.