Pretraga

Fudbal

Penal serija ugasila san Radničkog o evropskoj jeseni

Dragan Jevremović 29.7.2022. Komentari

Radnički Niš je završio svoje takmičenje u Ligi konferencije u drugom kolu kvalifikacija, nakon što je u revanšu odigranom na stadionu Čair ekipa Gzire odnela pobedu. Iako je Radnički čak tri puta imao vođstvo, Gzira je uspela da stigne do rezultata 3 : 3 i nakon uspešnijeg izvođenja penala obezbedila plasman u treće kolo kvalifikacija.

U prvom meču odigranom na Malti rezultat je bio 2 : 2, pa je Radnički na domaćem terenu imao težak zadatak. Domaćini su bolje otvorili meč, te su do vođstva stigli u 10. minutu, nakon sjajno izvedenog kornera Lazara Jovanovića, Tolordava je bio precizan u petercu gostiju. Ipak nije bilo puno vremena za slavlje, jer je sa druge strane već u sledećem napadu Žeferson sjajno šutira sa distance za 1 : 1. Potom je usledio period igre u kom se uglavnom igralo na sredini terena, ipak pred sam kraj poluvremena Radnički je pojačao tempo i ređale su se šanse domaćih fudbalera, ali nijedan nije završio iza leđa golmana gostiju Žarkova, pa je do kraja prvog poluvremena rezultat ostao nepromenjen.

Drugo poluvreme se nastavilo u istom ritmu pa su domaćini nastavili da imaju terensku inicijativu. Ipak na sledeći pogodak čekali su do 77. minuta kada se nakon gužve u šesnaestercu gostiju Sava Petrov sjajno snašao i postigao gol za 2 : 1. Minut kasnije desila se jedna zanimljiva situacija kada se jedan od reflektora na stadionu ugasio, kvar je rešen osam minuta kasnije pa je meč nastavljen. Ovaj prekid je doveo do većeg zaustavnog vremena što domaćinima nije prijalo. Iako se činilo da je sve gotovo i da slavlje može da počne, u 12. minutu nadoknade usledio je pravi šok za Nišlije kada je Žeferson iskoristio greške odbrambenih fudbalera i odveo meč u produžetke. U 102. minutu meča Mesarović je oboren u šesnaestercu gostiju i sudija je pokazao na belu tačku, odgovornost je preuzeo kapiten Pejović koji je doveo Radnički u novo vođstvo. Nisu ni gosti odustali od meča te smo novo izjednačenje videli u 117. minutu nakon što je Samurai iskoristio još jednu grešku odbrane domaćih.

Usledilo je izvođenje jedanesteraca, prvi je šutirao kapiten Radničkog Pejović koji je pogodio prečku, sa druge strane Maksvel je bio precizan pa je Gzira povela 1 : 0. U drugoj seriji Mesarović je postigao gol, ali je Mendoza done Gziri 2 : 1. Mićubići je u trećoj seriji bio neprecizan, dok je Pisani pogodio za 3 : 1 vođstvo Gzire. Četvrti izvođač za Radnički bio je Sava Petrov, međutim golman Žarkov mu je odbranio penal i doneo svojoj ekipi veliko slavlje i prolazak dalje.

Trener Radničkog Tomislav Sivić je nakon meča rekao da on snosi punu odgovornost: Bila je ovo teška utakmica, gde nismo odgovorili obavezama kao što je trebalo. Opet se ponavljaju nestvarne greške kao i tokom prethodnih utakmica, kazao je Sivić.

Šef stručnog štaba Gzire Daren Abdila rekao je da je zadovoljan prolaskom dalje i da ova pobeda pripada igračima koji su prikazali sjajan karakter.

Radnički će se okrenuti domaćem takmičenju gde ga već u nedelju očekuje meč sa ekipom TSC-a iz Bačke Topole, dok će Gzira u trećem kolu kvalifikacija Lige konferencija igrati dvomeč sa ekipom Volfsbergera.