Pretraga

Fudbal

Radnički odigrao nerešeno na „Čairu”

Miloš Papović 16.7.2022. Komentari

U drugom kolu Mocart Superlige Srbije, fudbaleri Radničkog dočekali su ekipu Partizana i tom prilikom odigrali nerešenim rezultatom 3:3. Za domaću ekipu golove su postigli: Bojan Mlađović, Stefan Dimić i Lazar Jovanović, a za gostujuću Bibras Natho, Stefan Urošević i Rikardo Gomeš.

Foto; Miloš Papović

Na samom početku utakmice obe ekipe su započele agresivno u potrazi za golom. Radnički je na samom startu, u 2. minutu poveo, kada se lopta našla u nogama Mlađovića, nakon izvedenog prekida sa 35 metara i loše odbrane gostiju. Od toga meč je za Partizan, a i za Radnički, dobio sasvim drugi tok, koji je sudije stavio u prvi plan, te je u 13 minutu strelac prvog gola Mlađović u svom kaznenom prostoru oborio štopera Vujačića. Sudije su pokazale na belu tačku, a penal je izveo Natho koji je vratio svoj tim u igru. U 37. minutu nakon greške odbrane usledila je kontra Radničkog, kada je Pejović, nakon duplog pasa, pogodio prečku. Već u 39. minutu Natho je izveo korner pravo na glavu Filipovića koji je šutirao u golmana koji je uspeo da odbrani njegov udarac. Međutim, lopta je pala pravo u noge Uroševića, ali je gol poništen jer se igrač nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Drugo poluvreme je bilo slično prvom. U 47. minutu, nakon pasa iz zadnje linije, Jovanović je poslao loptu Dimiću koji se našao sam ispred golmana gostiju i doveo svoju ekipu u vođstvo. Nakon kombinacije Uroševića i povratne lopte Gomeša, Urošević je sa distance pogodio i smanjio prednost domaćina. U nastavku su se razmenjivale šanse za oba tima, sve do same završnice, kada je u 97. minutu Lutovac oboren u kaznenom prostoru. Sudija je još jednom dosudio jedanesterac. Ovoga puta odgovornost je preuzeo Gomeš koji je ovim golom doneo bod Partizanu.

Trener Radničkog Tomislav Sivić bio je zadovoljan igrom koju je njegov tim pružio. On je istakao da je njegov tim odigrao dve utakmice u šest dana sa dva najbolja tima i da su time pokazali šta planiraju u sezoni, dok je sa druge strane Stolica izjavio da se ne zadovoljava nerešenim ishodom. Stolica je prokomentarisao ovaj meč i tom prilikom rekao da nije zadovoljan nerešenim ishodoom.

Za Partizan nema osvajanja boda. Tačno je da je gol koji pravi utisak pao u poslednjim trenucima. Nedostajalo je vremena da se stvari pozitivnije okrenu, ali se ne zadovoljavam nerešenim ishodom, s obzirom na kvalitet rivala i rezultat koji je prethodio. Mi moramo da ovo gledamo na pozitivan način, ali moramo da pogledamo i neke snimke. Moramo da budemo više zaštićeni od ovoga, kazao je Stolica.

Naredni meč ekipa Radnički će gostovati na Malti ekipi Gzire u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Konferencije.