Pretraga

Fudbal

Radnički na korak od Evrope

Miloš Papović 14.5.2022. Komentari

U okviru 36. kola Linglong Superlige, Radnički je dočekao ekipu TSC-a iz Bačke Topole i tom prilikom slavio rezultatom 2 : 0. Strelci na utakmici bili su Filip Kasalica u 18. minutu i Lazar Jovanović u 89. minutu.

Prvo poluvreme započelo je intezivnom igrom i domaćih i gostiju. TSC je u 12. minutu preko Mirčevskog postigao pogodak koji je poništen zbog nedozvoljene pozicije igrača. Nakon toga, ekipa Radničkog je preuzela potpunu inicijativu, te je u 18. minutu, nakon ubacivanja lopte od strane Mitrovića, Kasalica glavom savladao golmana TSC-a. Gosti su priliku za izjednačenje imali u 28. minutu, kada je, nakon greške odbrane, Đakovac iskosa šutirao; međutim Dujmović je uspeo da odbrani. Radničkom se do kraja poluvremena pružila prilika u 45. minutu, posle kornera koji je izveo Arsić, a kada je Vujadinović glavom sa pet metara šutirao preko gola.

Ritam je opao početkom drugog poluvremena, te su gosti prvu šansu imali u 68. minutu kada je Đakovac šutirao sa dvadeset metara, ali je lopta prošla pored gola. Ekipa TSC-a imala je najveću šansu na utakmici u 87. minutu kada je nakon izvođenja kornera od strane Mirčevskog, glavom u gol šutirao Čaušić, ali je Dujmović ponovo paradom zaustavio loptu. Nakon kontranapada, golman gostiju je loše intervenisao, a tu grešku je iskoristio Jovanović i duplirao prednost svoje ekipe

IMG 2860                                                                                                                                                                         Foto: Miloš Papović

Šef stručnog štaba Žarko Lazetić čestitao je ekipi Radničkog na pobedi:

Danas na utakmici koja je bila jako važna za obe ekipe imali smo loš početak, veliki broj tipično nervoznih i pogrešnih pasova koji su nas uvlačili u dodatne probleme. Osetilo se odsustvo Banjca. Nakon primljenog gola smo se malo umirili, imali jednu šansu preko Đakovca i nismo uspeli da dođemo do naše igre, kazao je Lazetić.

Trener Radničkog Radoslav Batak zahvalio je kolegi Lazetiću na lepim rečima i čestitao svojim igračima. Nada se da će ekipa u poslednjem kolu osvojiti bod koji će im dosta značiti.

U prvom delu smo ušli jako dobro. Pritisak na utakmici je u nekim trenutcima žargonski rečeno okovao noge, međutim posle gola je sve to izgledalo malo drugačije i malo smo se oslobodili. U drugom poluvremenu TSC je krenuo da poravna rezultat, mi smo to iskoristili za jednu od kontri, objasnio je Batak.

Ovom pobedom ekipa Radoslava Bataka stekla je 3 boda prednosti u odnosu na svog večerašnjeg rivala i 2 boda više od Voždovca. Sledeći meč Radnički gostuje ekipi Partizana u Beogradu.