Pretraga

Fudbal

Bez golova na „Čairu”

Miloš Papović 16.4.2022. Komentari

U utakmici 31. kola Linglong Superlige, fudbaleri Radničkog dočekali su ekipu Voždovca iz Beograda i tom prilikom odigrali nerešenim rezultatom 0:0.

Utakmica je započela veoma mirno i lopta se kretala većinom po sredini terena. Prvu priliku domaćini su dočekali u 27. minutu kada je Arsić nakon povratne lopte šutirao pored gola gostiju. Domaćini su zapretili i u 39. minutu kada je Mitrović uspeo da zaobiđe Krunića ali loptu nije uspeo da sprovede u mrežu.

U drugom poluvremenu domaćini su bili agresivniji i pokušali da postignu gol od samog starta. Prvu priliku Radnički je imao u 49. minutu  nakon izvedenog slobodnog udarca Arsić je poslao loptu ka Vujadinoviću koji je glavom pogodio golmana gostiju. Gosti su na svoju prvu šansu čekali sve do 50. minuta kda je Lasickas sa 18 metara šutirao pravo u golmana Dujmovića. Najveću priliku imao je Radnički u 59 minutu nakon povratne lopte Mesarević je šutirao glavom, ali je lopta završila pravo u ruke Krunića. Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih šansi.

viber image 2022 04 16 23 13 13 169

Trener Voždovca Aleksandar Linta zahvalio se domaćinima na gostoprimstvu i fer i korektnoj igri. Raduje me činjenica da smo uprkos naletima Radničkog uspeli da pokažemo zrelost, čvrstinu. Nismo pravili individualne greške i na kraju nas je to dovelo do osvojenog boda – istakao je Linta.

Šef stručnog štaba Radoslav Batak čestitao je svojim igračima. Do kraja ćemo se boriti i nećemo prepustiti poziciju na kojo se nalazimo, mogu biti zahvalan na želji za postizanjem gola, međutim nismo uspeli – podvukao je Batak.

U narednom kolu ekipa Radničkog već u sredu, 20. aprila, gostuje ekipi Napretka iz Kruševca.