Pretraga

Fudbal

Podela bodova na „Čairu”

Miloš Papović 12.12.2021. Komentari

U utakmici 20. kola Linglong Superlige Radnički je ugostio ekipu Čukaričkog iz Beograda i tom prilikom odigrao nerešenim rezultatom 1:1. Strelac za gostujuću ekipu bio je Đorđe Jovanović u 36. minutu, dok je za ekipu Radničkog jedini gol postigao Aleksandar Pejović u 73. minutu.

Na samom početku utakmice, već u 1. minutu, došlo je do sudara između Stevanovića i senegalca Endijaea, koji je uz pomoć medicinskog osoblja napustio teren na nosilima, da bi ga zamenio Čolović, dok je Stevanović mogao da nastavi utakmicu. Radnički je veliku priliku dočekao već u 5. minutu nakon duge lopte Stevanovića ka Mitroviću koji je prvo pogodio golmana Čukaričkog, da bi i nakon odbitka propustio da realizuje šansu. Domaćini su zapretili i u 9. minutu, nakon ubačaja Tomića u šesnaesterac lopta je preskočila odbranu, Mitrović je pokušao glavom, ali je Petrović spremno uhvatio tu loptu. U 23. minutu dolazi do nove povrede, ovog puta u ekipi Radničkog. Škrbić je morao da napusti teren, a njega je zamenio Kasalica. Gosti su za priliku morali da čekaju sve do 36. minuta kada je, nakon duge lopte po levoj strani, Janković bio brži od odbrane domaćina, uspeo da uđe u šesnaesterac, ali ga je oborio Akenstijević, te je sudija Srećković pokazao na belu tačku sa koje je Jovanović bio precizan i doveo svoju ekipu u prednost. Do kraja prvog dela igre nije bilo ozbiljnijih prilika.

Drugo poluvreme domaćini su započeli sličnom igrom kao u prvom poluvremenu, imali su inicijativu, a do prve prilike su došli u 48. minutu nakon što je Kasalica pokušao da postigne pogodak, ali je Petrović to sprečio. Do 73. minuta bez većeg uzbuđenja, ali onda sledi još jedan pad unutar 16 metara. Puškarić je oborio Kasalicu, a sudija je pokazao na novi jedanesterac, ovog puta za domaću ekipu. Odgovornost je preuzeo Pejović koji je preciznim udarcem poslao loptu iza leđa golmana Petrovića. Trener Čukaričkog Saša Ilić u 75. minutu dobija drugi žuti karton i poslat je van terena nakon prigovora sudiji. Domaćini su pokušali da dođu u novu priliku u 86. minutu, nakon što je Kasalica dobio loptu po levoj strani, ali je to zaustavio Stevanović koji je napravio i drugi oštri prekršaj, zbog koga mu je sudija pokazao crveni karton i poslao ga u svlačionicu pre kraja utakmice. Do kraja utakmice viđena je još samo jedna prilika Aksentijevića koji je pokušao da dovede Radnički u vođstvo udarcem sa 20 metara, ali je rezultat je ostao nepromenjen.

viber image 2021 12 12 01 38 58 139

Medicinska intervencija prilikom povrede fudbalera Čukaričkog ; Foto: Dragan Jevremović

Šef stručnog štaba Radničkog, Radoslav Batak, rekao je kako njegova ekipa nije imala sreće da dođe do pobede po lošem vremenu i terenu. Morali smo da sve rešimo u prvom poluvremenu. Imali smo i igru i šanse, ali smo primili taj gol iz greške i došli u nezgodnu sitaciju. Do pauze nas čeka još jedna utakmica. Gostovaćemo Proleteru i moramo da se fokusiramo da dobijemo taj meč – kazao je Batak.

Veličko Kaplanović, pomoćni trener Čukaričkog, požalio se na uslove po kojima su igrali igrači iz Beograda. Ovakav teren ne odgovara našoj igri. Ostali smo i sa igračem manje i posle svega moramo biti zadovoljni ovim bodom – rekao je Kapalović.

U narednom kolu ekipa Radničkog gostuje ekipi Proletera iz Novog sada, dok ekipa Čukaričkog dočekuje ekipu Radničkog iz Kragujevca.