Pretraga

Fudbal

Partizan minimalcem do četvrtfinala Kupa

Miloš Papović 2.12.2021. Komentari

Partizan je u osmini finala Kupa Srbije na stadionu „Čair”  minimalnim rezultatom od 1:0 savladao ekipu Dubočice iz Leskovca. Jedini gol na meču postigao je Marko Milovanović.

Partizan je kontrolisao igru od samog početka utakmice i nije dozvoljavao ekipi Dubočice mnogo prostora za igru. Prva prilika za Partizan dogodila se već u 11. minutu nakon centaršuta, kada je Milovanović pokušao dati gol u ranom delu utakmice, ali je tu priliku sprečio golman Dubočice Mladenović. Već u 17. minutu Lutovac je imao veliku priliku da postigne pogodak sa šesnaest metara, ali Mladenović to ponovo nije dozvolio još jednom odbranom. Nakon ubačene lopte Miljkovića sa desne strane, mladi Milovanović je  glavom uspeo da savlada golmana Dubočice i dovede ekipu Partizana u prednost. Do kraja prvog dela utakmice nije bilo previše uzbuđenja.

Drugo poluvreme započelo je mirnom igrom. Tek u 60. minutu ekipa Dubočice dolazi do svoje prve ozbiljnije prilike. Nakon centaršuta sa leve strane Gorčić je nadskočio odbranu Partizana, ali je bio neprecizan. Dva minuta kasnije Partizan je uzvratio, Urošević je imao priliku sa distance, ali je Mladenović uspeo da odbrani i još jednom spasi svoju ekipu. Najozbiljniju priliku imala je Dubočica u 78. minutu nakon propusta odbrane kada se Savić našao u dobroj prilici, ali je šutirao pored gola. U 87. minutu Rikardo je došao do velike prilike kada je ostao jedan na jedan sa golmanom Dubočice koji je istrčao na vreme i uspeo da odbrani. To je ujedno bila poslednja ozbiljna prilika na meču.

1638397137866752                                                                                                                                                                             Foto: Kristina Petrikić

Utakmice četvrtfinala Kupa Srbije igraće se 6. aprila.