Pretraga

Fudbal

Radnički uzeo sva tri boda u derbiju juga

Miloš Papović 29.11.2021. Komentari

Radnički je nastavio dobru seriju pošto je u 18. kolu Linglong Superlige savladalo Radnik iz Surdulice rezultatom 3:0. Dvostruki strelac bio je Branislav Tomić u 37. i 80. minutu, a pored njega pogodak je postigao i Stefan Mitrović u 39. minutu.

Foto; Jelena Kostić

Domaćini su u utakmicu ušli veoma agresivno ne dopuštajući protivniku da se približi njihovom golu. Već u 5. minutu Škrbić je imao dobru priliku nakon povratne lopte, ali je bio neprecizan. Gosti su prvu ozbiljniju priliku morali da čekaju sve do 24. minuta, kada je Bjedov šutirao pored gola. U 37. minutu Mićibući je pronašao Tomića pasom po sredini, te je on bez imalo muke postigao gol i doneo prednost domaćoj ekipi. Nakon sjajnog prodora, Aksentijević je po desnoj strani centrirao  loptu u protivnički šesnaesterac, koju je spremno dočekao Mitrović i snažnim udarcem duplirao prednost Radničkog u 39. minutu. Pred kraj prvog dela igre Mitrović je imao veliku priliku glavom, ali je Ranđelović sprečio mladog reprezentativca da postigne još jedan gol za svoj tim.

Fudbaleri Radničkog drugi deo igre su započeli pasivnije. Veliku šansu za goste u 51. minutu imao je Janjić, čiji je šut  odbranio golman Kahiman. Nakon nekoliko šansi gostiju igralo se smirenije i nije bilo većih šansi sve do 80. minuta kada je Mitrović šutirao. Njegov pokušaj sprečio je Ranđelović, ali se lopta odbila pravo u noge Tomića, koji je postigao svoj drugi gol i samim tim stavio tačku na meč. Do kraja utakmice fubdaler Radnika Medić je zbog prigovora sa klupe dobio drugi žuti karton.

123456

Šef stručnog štaba Radnika Dušan Đorđević čestitao je protivničkoj ekipi na zasluženoj pobedi. Drago mi je što smo prvo poluvreme odigrali odlično u visokom ritmu i nastavili u drugom poluvremenu. Otišli smo za poziciju ili dve više, sada smo arhivirali to, čeka nas sledeća teška utakmica i mogu samo da čestitam igračima i na igri i na rezultatu, izjavio je šef stručnog štaba Radničkog Radoslav Batak.

U narednom kolu ekipa Radničkog gostuje ekipi Bačke Topole, dok Radnik iz Surdulice dočekuje Radnički iz Kragujevca.