Pretraga

Fudbal

Radnički golom u nadoknadi iz penala do pobede nad imenjakom iz Kragujevca

Jovan Živković 4.11.2021. Komentari

Fudbaleri Radničkog zabeležili su pobedu na svom terenu nad istoimenim protivnikom iz Kragujevca u 15. kolu Linglong Superlige, rezultatom 2:1 (1:1). Strelci za domaći tim bili su Mitrović i Škrbić iz penala u nadoknadi vremena, dok je strelac za Kragujevčane bio Blagojević.

Proslava drugog gola Radničkog; Foto; Željana Savić

Meč su obeležili buran početak u kome je već odlučen rezultat prvog poluvremena i buran završetak u kome je pao odlučujući gol i tri od pet žutih kartona. Utakmica je počela u brzom tempu i protekla u tranziciji između odbrane i napada oba tima. Rezultat toga bio je prekid u trećem minutu meče kada sudija pokazuje na belu tačku nakon igranja rukom defanzivca gostiju Varjačića. Nakon burne reakcije Kragujevčana, sudija je pogledao VAR na kome je ustanovljeno da nije bilo igranja rukom. Ta situacija kao da je dala vetar u leđa gostima koji preko Blagojevića dolaze u vođstvo u šestom minutu. Rani gol ipak nije omeo Nišlije, koji su krenuli u opsadu gola gostiju. Prva velika šansa usledila je već u narednom minutu kada je Tomić sa ivice šesnaesterca loptu poslao tik iznad prečke. No upornost domaćina se isplatila samo dva minuta kasnije. Akcija je tekla po levoj strani, gde je Stanković petom proigrao Mitrovića koji šutem iskosa šalje loptu u suprotni ugao Lekovićevog gola. Brza i izjednačena igra nastavila se i u nastavku meča. Nijedna ekipa nije uspostavila dominaciju u posedu lopte, ali su domaćini bili konkretniji sa šansama, dok su Kragujevčani uglavnom pretili van okvira gola. Prvu ozbiljniju priliku Radničkog iz Niša mogao je imati upravo strelac drugog gola Mitrović, ali je izostao povratni pas Škrbića. Tri minuta kasnije japanski internacionalac Mićubići propušta šansu da svoj solo prodor kroz odbranu gostiju kruniše golom. Do kraja poluvremena nije bilo izglednijih prilika. Zanimljiv detalj sa meča odigrao se u 41. minutu meča, ali ne na terenu, već na tribinama, gde su navijači domaćina stacionirani na istoku skandirali Srbija, dok su navijači gostiju sa zapadne tribine uzvratili pozdravom Kosovo.

Drugo poluvreme počelo je daleko sporije nego prvo, a najveću pažnju privukli su topovski udari koji su dolazili sa istočne trebine. Osim šansi koje su izostale u drugom poluvremenu, i igra je postala dosta sporija. Treneri obe ekipe prepoznale su umor pojedinih igrača i izvršili nekoliko izmena. Prvi žuti karton u ovom poluvremenu pao je u 56. minutu meča, a uručen je veznom igraču Kragujevčana Vidoviću za zadržavanje Aksentijevića na svojoj polovini terena. Priliku da povrate prednost gosti su imali u 73. minutu kada loš povratni pas Tomića dolazi u noge strelca prvog gola Blagojevića koji ipak ne uspeva da iskoristi poklon domaćina. Priliku da kazni goste devet minuta kasnije propustio je Kasalica čiji je šut u padu završio na spoljnoj strani njihove mreže. Kraj regularnog dela utakmice obeležila su tri žuta kartona podeljena domaćim igračima u intervalu od sedam minuta, od koji je poslednji pokazan Pejoviću minut nakon što je on izašao iz igre. Pomoćni sudija pokazao je da će utakmica biti produžena standarnih tri minuta. U 93. minutu meča centaršut fudbalera niškog radničkog završava na ruci Varjačića. Ovoga puta nije bio potreban VAR da sudijsku odluku dovede u pitanje. Odgovornost je preuzeo prvi špic domaćina Škrbić, koji preciznim udarcem u donji desni ugao gola donosi važna tri boda Radničkom.

Ovom pobedom Radnički iz Niša pozicionirao se na devetom mestu na tabeli i sa osvojenih 20 boda nalazi se na samo tri boda od četvrtoplasirane Vojvodine čija pozicija garantuje šansu za igranje u Evropi. Vremena za predah neće biti mnogo, jer već u subotu dočekuju Spartak iz Subotice koji je sa jednim bodom više plasiran poziciju iznad Radničkog.