Pretraga

Fudbal

Dva gola Škrbića za radost Radničkog

Emilija Miliev 31.10.2021. Komentari

Fudbaleri Radničkog iz Niša prekinuli su niz od tri utakmice bez pobede u prvenstvu, savladavši Mladost iz Lučana rezultatom 2 : 0 (1 : 0) u 14. kolu Linglong Superlige. Dvostruki strelac utakmice bio je Miljan Škrbić u 8. i u 79. minutu.

Utakmica je krenula himnom Radničkog Meraklije i sportskim pozdravom publike od strane igrača. Nakon početnog odmeravanja snaga Radnički je postao napadački nastrojen. Usledilo je nekoliko dobrih prilika pred golom gostiju, a prvi gol postigao je Miljan Škrbić u osmom minutu. Nakon centaršuta TomićaŠkrbić je primio loptu na grudi i sa nekoliko metara savladao golmana Mladosti. Akcija Mićibićija i Mitrovića u 17. minutu zamalo nije dovela ekipu Radničkog do drugog gola, ali je lopta prošla pored stative. Aksentijević je u 34. minutu mogao povećati prednost domaćina, ali je Kostić sjajno intervenisao. Gostujući tim u prvom poluvremenu nije imao ozbiljnijih šansi.

IMG 2153

Fudbaleri Radničkog su i u drugom poluvremenu imali mnogo dobrih šansi da uvećaju svoj rezultat i tako potvrde svoje vođstvo. Jednu od boljih šansi imao je Stanković, ali je lopta nažalost prošla pored gola. Klub Mladost nije uspeo da stvori ozbiljnu prednost, pa je Radnički preuzeo inicijativu. U 79. minutu sudija je pokazao na belu tačku, jer je defanzivac Mladosti igrao rukom u svom šesnaestercu, te je Škrbić bio precizan sa penala i tako stigao do osmog gola. Ostatak meča prošao je bez većih uzbuđenja i rezultat je ostao isti.

Nišlije su napravile korak dalje, pa su se ovom pobedom našli na devetom mestu na tabeli, dok je Mladost porazom pao na 11. mesto.