Pretraga

Fudbal

Radnički golom u nadoknadi obezbedio osminu finala Kupa Srbije

Luka Lazarević 27.10.2021. Komentari

Fudbaleri niškog Radničkog savladali su Dinamo iz Vranja rezultatom 1 : 0 (0 : 0) i tako obezbedili prolaz u narednu rundu Kupa Srbije. Veliko slavlje domaćim navijačima priredio je Nikola Stevanović u petom minutu nadoknade meča.

Domaći fudbaleri imali su priliku da postignu gol na samom startu meča, ali Kasalica nije uspeo da iskoristi višak prostora u kom se našao unutar šesnaesterca šutiravši direktno u golmana gostujuće ekipe. Nalet fudbalera Radničkog bio je kratkog daha, odbrana Dinama se konsolidovala i narednih desetak minuta prošlo je uglavnom u odmeravanju snaga na sredini terena. U 11. minutu dosuđen je penal za Nišlije, a u centru pažnje ponovo je bio Kasalica koji je oboren unutar kaznenog prostora. Navijači su se spremali za proslavu gola kada je zvuk pogođene stative odjeknuo Čairom, a Pejović propustio priliku da svoj tim dovede u vođstvo sa bele tačke. Vranjanci su prvi put šutirali ka golu u 25. minutu, ali je udarac Ćirkovića uspeo da odbrani golman Kahriman. Jedino veće uzbuđenje do kraja prvog poluvremena usledilo je šest minuta kasnije kada je Ilić snažno šutirao da bi golman Dinama uz pomoč prečke sačuvao svoj gol.

U drugom poluvremenu Radnički je kontrolisao tempo, a najveća šansa na utakmici viđena je u 60. minutu kada je centaršut Mitrovića u punom trku dočekao Kasalica koji je sa ivice peterca pogodio prečku. U nastavku je domaćin uglavnom imao loptu u svom posedu, dok su gosti dugim loptama pokušavali da iznenade poslednju liniju odbrane Radničkog. Na samom isteku regularnog toka utakmice Dinamo je ostao sa deset igrača na terenu jer je kapiten Spasić dobio drugi žuti karton. Domaćim fudbalerima se žurilo pa su svim snagama krenuli napred. Upornost im se isplatila u 95. minutu kada je na oštar centaršut Vukadinovića sa desne strane spremno reagovao Stevanović čijim golom su fudbaleri Radničkog stavili tačku na meč.

Utakmice osmine finala Kupa Srbije odigraće se 1. decembra, a datum žreba biće naknadno objavljen. Fudbaleri Radničkog neće imati previše vremena za slavlje zbog pobede u derbiju juga, jer već u subotu dočekuju Mladost iz Lučana u okviru 15. kola Linglong Superlige.