Pretraga

Fudbal

Voždovac odneo bodove iz Niša

Miloš Papović 20.3.2021. Komentari

Fudbaleri Radničkog poraženi su od Voždovca sa 1 : 0, u utakmici 28. kola Linglong Superlige. Jedini gol na meču postigao je Stanisavljević. Utakmica je odigrana bez prisustva publike zbog nepovoljne epidemiološke situacije.

Nakon nekoliko obećavajućih utakmica Radnički je ponovo poražen. Domaćini su otvorili utakmicu šansom već u 2. minutu kada je Aksentijević centaršutom pronašao kapitena Stevanovića koji je bio neprecizan. Gosti su za prvu priliku morali da čekaju sve do 14. minuta kada je sa 26 metara Arsić šutirao ka golu Radničkog ali je Kojić vrlo lako intervenisao. Nakon kornera Radničkog u 17. minutu veliku šansu je propustio Petrović sa tri metra, međutim lopta je završila preko gola. Veliku šansu imala je i ekipa Voždovca u 37. minutu. Nakon akcije po levoj strani, lopta stiže do Lasickasa koji šutira pored gola. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Ekipa Radničkog prvu priliku u drugom poluvremenu imala je u 53. minutu nakon centaršuta sa desne strane Ristića lopta dolazi do Kasalice koji glavom šutira u donji desni ugao ali je Krunić sjajnom intervencijom reagovao. Nakon ove šanse domaćini su se povukli i čekali priliku iz kontra napada, dok je Voždovac preuzeo inicijativu, što se pokazalo već u 62. minutu, kada je Arsić šutirao sa velike udaljenosti ali daleko iznad gola. Hladan tuš za Radnički nakon velike borbe stiže u 71. minutu. Lepu loptu Purtića po levoj strani Stanisavljević je sproveo u mrežu za vođstvo Voždovca. Odmah nakon postignutog gola došlo je do koškanja između strelca Stanisavljevića i Žarka Markovića. Veliku šansu za domaću ekipu ispustio je Stevanović u 82. minutu pogodivši prečku nakon centaršuta Ristića. Do kraja meča rezultat je ostao nepromenjen.

IMG 20210320 160646                                                                                                                                                  Foto: Dragan Jevremović

Trener Voždovca Jovan Damjanović se zahvalio kako njegovoj ekipi tako i domaćoj ekipi na velikoj borbenoj utakmici. Nije ovo bila lepa utakmica, ali je bila borbena. Nama je ova pobeda bila mnogo potrebna i zadovoljni smo što smo je ostvarili, rekao je Damjanović.

Vladimir Gaćinović vidno raočaran rekao je da ne može tražiti opravdanja u tome što su igrali bez četiri igrača i to što se nalaze na desetom mestu na tabeli. Ono što smo mi danas promašili je za rubriku verovali ili ne i na kraju smo kažnjeni. Nije mi jasna odluka Petrovića da bocne loptu u 18. minutu kada je bio sam na tri metra od gola i prebacio ga. Stevanović je kasnije imao dva zicera, jednom je pogodio prečku i to je to. Očigledno je da ovoj ekipi nedostaje pravi napadač, koji će realizovati ove silne šanse, dodao je Gaćinović

U narednom kolu Radnički gostuje ekipi Mladosti, dok Voždovac dočekuje Mačvu.