Pretraga

Fudbal

Radnički opravdao ulogu favorita

Miloš Papović 7.3.2021. Komentari

U okviru 26. kola Linglong Superlige fudbaleri Radničkog su na stadionu „Čair“ dočekali ekipu TSC- a iz Bačke Topole i tom prilikom slavili sa 2 : 0. Golove su postigli Žarko Marković i Nenad Gavrić. Utakmica je odigrana bez prisustva publike zbog nepovoljne epidemiološke situacije.

Fudbaleri Radničkog su od samog starta preuzeli inicijativu i nisu dozvolili protivniku da dodje do gol šanse. Prva ozbiljnija prilika za domaćine dogodila se u 18. minutu. Nakon izvedenog slobodnog udarca lopta je uletela u peterac gostiju, ali je nakon velike gužve lopta ipak završila u rukama golmana Filipovića. U tom žaru borbe Filipović zadobio udarac u glavu, koji ipak nije bio ozbiljnije prirode. Domaćini su nastavili da napadaju, što je i rezultiralo u 25. minutu, kada se, nakon izvedenog kornera, lopta vratila u noge Đuričkoviću koji ju je ponovo ubacio, ali ovoga puta pronašavši štopera svoje ekipe, Žarka Markovića, koji je glavom zatresao mrežu. Izabranici Mladena Krstajića uspeli su da ozbiljno zaprete u finišu prvog poluvremena kada je Tomašević ostavio loptu za Duronjića koji je šutirao preko gola.

Na startu drugog poluvremena nizale su se šanse domaćina koje su urodile plodom u 52. minutu. Nakon sjajnih serija driblinga na sredini terena, Žarko Marković je poslao dugu loptu koja je uspela doći do Gavrića, koji nakon neuspešnog pasa uspeva da realizuje šansu i savlada Filipovića. Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, ekipa Radničkog je rutinski privela utakmicu kraju i time ostvarila pobedu na domaćem terenu.

IMG 2725                                                                                                                                               Foto: Teodora Cvetković

Trener  TSC-a Mladen Krstajić zahvalio se na gostoprimstvu ekipi Radničkog, kao i treneru Gaćinoviću čestitavši zasluženu pobedu domaćina. Vladimir Gaćinović se zahvalio Krstajiću na lepim rečima i poželeo mu puno sreće u daljoj karijeri. Za nas jedna vrlo zahtevna i psihološki teška utakmica, posle jednog perioda gde smo zaslužili u prethodnim utakmicama mnogo više, ali nas rezultat nije pratio. Dugo smo tražili sebe, promenili smo sistem kompletne igre i očigledno da smo bili deficitarni na nekim pozicijama, pogotovo na pozicijama napadača. Smatram da smo promenili koren igre i da se to pokazalo danas na terenu, dodao je na kraju.

Nakon 26. kola ekipa Radničkog se nalazi na devetom mestu na tabeli. Narednu utakmicu će gostovati ekipi Čukaričkog.