Pretraga

Fudbal

Zvezda minimalcem do sva tri boda

Dragan Jevremović 14.2.2021. Komentari

U 21. kolu Linglong Superlige fudbaleri Radničkog poraženi su na stadionu „Čair”, pošto je ekipa Crvene zvezde slavila minimalnim rezultatom 1 : 0. Jedini pogodak na meču postigao je Mirko Ivanić.

Posle četiri meča bez poraza u Ligi, ekipa Radničkog je poražena. Po izuzetno niskoj temperaturi i zaleđenom terenu bolja je bila Crvena zvezda. Posle početnog odmeravanja snaga prvu šansu na meču imao je napadač Crvene zvezde Ben. On je u desetom minutu izašao jedan na jedan sa golmanom Ristićem, koji je sjajno intervenisao i preusmerio loptu u korner. Isti igrač se našao u prilici u 16. minutu kada je posle centaršuta Gavrića šutirao glavom pored gola. U 22. minutu desila se zanimljiva situacija; posle jednog duela sudija Simović svirao je aut za goste, međutim, trener gostujuće ekipe Dejan Stanković priznao je da je njegov igrač napravio faul i da lopta treba da pripadne domaćinima. Ova reakcija propraćena je aplauzom. U 26. minutu posle centaršuta Bena sa desne strane stvorila se gužva pred golom RadničkogPavkov se najbolje snašao i spustio loptu za Mirka Ivanića, koji glavom sa nekih pet metara sprovodi loptu u gol. Iako je domaća ekipa tražila faul nad golmanom Ristićem, sudija Simović ostaje pri svojoj odluci i gosti su poveli sa 1 : 0. Posle ovog gola crveno-beli su se povukli, pa je inicijativu preuzeo Radnički. Prvu ozbiljnu šansu imali su u 34. minutu kada je Đuričković iz slobodnog udarca šutirao preko gola. Do kraja poluvremena utakmica je bila bez ozbiljnijih šansi.

Već na startu drugog poluvremena trener Radničkog izvršio je dve izmene: umesto Mitrovića i Đuričina ušli su Marković i Ristić. Sjajnu priliku za Radnički propustio je Filip Marković u 53. minutu, kada je šutirao pored gola koji brani Milan Borjan. Najveću šansu za domaću ekipu imao je Aksentijević, koji je u 56. minutu pogodio prečku. Do kraja meča Radnički je stvorio nekoliko poluprilika i imao terensku inicijativu, ali rezultat je ostao nepromenjen. U finišu meča trener Radničkog Vladimir Gaćinović isključen je zbog prigovora na suđenje.

Slavlje fudbalera Crvene zvezde nakon gola; Foto Jovan Živković

Pomoćni trener Radničkog Vladimir Otašević nakon meča rekao je da je zadovoljan inicijativom koju je Radnički imao u drugom poluvremenu. Bili smo blizu gola unekoliko navrata, ali nažalost nismo uspeli da ga postignemo, rekao je on i dodao: Nemamo puno vremena da žalimo, čeka nas izuzetno važan meč u Novom Pazaru i već od večeras krećemo sa pripremom za taj izazov. Pomoćni trener gostujuće ekipe Nebojša Milošević rekao je da su uslovi za igru bili nehumani i da su obe ekipe dale svoj maksimum.

Posle ovog poraza Radnički se nalazi na deobi sedmog mesta na tabeli, a ekipa Crvene zvezde ostala je lider na tabeli. U sledećem kolu ekipa Radničkog gostuje Novom Pazaru, dok Crvenu zvezdu u četvrtak očekuje meč u Ligi Evrope protiv Milana.