U bioskopu „Vilin Grad” će u subotu, 1. marta biti održan koncert filmske muzike Enija Morikonea sa početkom od 19 časova, a nakon toga sledi projekcija filma „Cinema Paradiso” sa početkom od 20:30 časova.

Veče će otvoriti koncert Muzika iz evropskih filmova koji će izvoditi CinemaHarmony Orchestra, a koji čine Škola za muzičke talente iz Ćuprije i TEKIART ansambl pod dirigentskom palicom Igora Andrića. Nakon koncerta će uslediti projekcija filma Cinema Paradiso reditelja Đuzepea Tornatorea, za koji je Morikone komponovao muziku.

Događaj je deo projekta CinemaHarmony: Merging European Film and Cultural Heritage koji uključuje koncerte filmske muzike i projekcije evropskih filmova u više gradova u Srbiji sa ciljem približavanja evropskog kulturnog nasleđa publici kroz muzičko i filmsko stvaralaštvo.

Ulaznice su dostupne na blagajni bioskopa.

O autoru